Project Description

Кварцовий пісок і футбольне поле — 6 етапів створення

Мрія багатьох хлопчиків — вийти на футбольне поле і забити переможний гол у ворота суперника. Якісне покриття є одним із складників для успішної реалізації такої мрії.

На перший погляд, футбольне поле — це трава і розмітка, але якщо копнути глибше, ми побачимо тривалий і затратний процес підготовки. В чому ж полягає суть створення гарного футбольного поля і яка роль кварцового піску в цьому процесі? Ці питання ми сьогодні і розглянемо.

Підготовка майданчика

Перш за все, на території, виділеній під футбольне поле, здійснюється виїмка ґрунту на глибину, що визначена проектом. Далі формують поверхню котловану і ущільнюють її катком.

Дренаж

Якщо за проектом передбачена система дренажу, в цьому випадку здійснюється укладання дренажних труб за спеціальною технологією, монтуються дренажні колодязі зі збору води і вся система виводиться на центральний зливний колектор.

Влаштування основи

Підготовка основи — це найскладніший і найважливіший етап будівництва футбольного поля. ЇЇ засипають гранітним щебенем різних фракцій. Кожен шар щебеню ретельно утрамбовується катком. Паралельно бетонуються заставні під стійки освітлення і огорожі, встановлюють бордюр.

Погано і неправильно підготовлена основа в майбутньому призведе до осідання щебеню, перестане пропускати воду, що в свою чергу потягне за собою нерівності на фінішному покритті — штучній траві.

Система рідинного обігріву

Цей етап виконують, якщо проектом передбачено обігрів футбольного поля. Обігрів поля необхідний, якщо ігри будуть проводитися цілий рік.

Укладання штучної трави

Перед укладанням штучної трави вистилається водопроникна мембрана (геотекстиль), яка продовжує термін служби штучної трави. Мембрана виконує роль роздільника основи поля і покриття, захищаючи від перетирання волокон трави об щебінь.

Укладання штучної трави виконується за заздалегідь підготовленим кроєм. Стики рулонів склеюються спеціальною зшивною стрічкою і клеєм.

Внесення засипних матеріалів

В покриття вноситься засипний матеріал. Залежно від типу трави це може бути тільки кварцовий пісок або кварцовий пісок і гумовий гранулят (крихта). Саме кварцовий, тому що він не має домішок, і, відповідно, буде пропускати всю воду вниз. При використанні кварцового піску можна буде грати в футбол під час дощу або одразу після нього, приємно дивуючись відсутністю калюж і бруду. А гумові гранули дадуть можливість вирівняти траву по довжині і висоті волокон.

Пісок повинен відповідати певним вимогам — бути обкатаної форми та прожарений. Найбільш поширеним у використанні є кварцовий пісок фракції 0,3-0,6 мм. Пилоподібні фракції не допускаються. Кількість і фракція піску залежить від виду штучної трави.

як наповнювач трансформаторів

Засипний матеріал вноситься пошарово і рівномірно розподіляється по всій поверхні поля. Для внесення засипки використовується спеціальна техніка.

Вплив погодних умов

Засипка штучного газону піском проводиться тільки в суху погоду. Відсипання можливе з використанням спеціальних механізмів або підручних пристосувань. Необхідно рівномірно розподілити кварцовий пісок на штучному газоні відповідно до норми витрати піску на 1 кв.м. Потім необхідно прочесати газон, даючи можливість піску осісти всередину штучної трави.

Слід враховувати, що етап засипки можна реалізовувати лише в гарну погода, коли на небі не танцюють хмари, віщуючи дощ.

Виконавши всі ці етапи, ми отримаємо в результаті якісне футбольне поле, на якому можна із задоволенням поганяти м’яча і дітям і дорослим.